Deniz Kanosu

Deniz kanosu aktivitesi bir doğa sporudur. Bu doğa sporuna katılabileceğiniz nadir yerlerden biri de kaş ‘tır. Deniz kanoları, sıradan bilinen kanolardan çok farklı ve çok daha profesyonel ekipmanlardır.

Kekova ve Batıkşehir ’i yakından görüp Likya tarihi hakkında bilgi almak ve tatilinizde değişik bir aktivite de bulunmak isterseniz sizler için düzenlediğimiz deniz kanosu turlarını tavsiye ederiz. Sabah 07:30 da Kaş’tan araçlarımızla Kekova bölgesine hareket ederek başlıyoruz. Turumuzda kanolarımızı denize indireceğimiz yer olan Üçağız köyünde deneyimli rehberimiz sizlere deniz kanosunu kullanma hakkında kısa bilgilendirmeler yaparak ekipmanlarınızı verecek.İster tek kişilik ister iki kişilik kanolarımızla Kekova’nın billur gibi sularında Batıkşehir’e kürek çekmeye başlayacaksınız.

Bir kısmı sular altında bir kısmı ise karada kalmış olan tarihi kalıntılar arasında kürek çekerek ilerleyeceğiz. İlk durağımız tarihi Tersane koyunda yüzme şansını elde edecek ve rehberimizden bölge ile ilgili ayrıntılı bilgileri alacaksınız. Molamızdan sonra Batıkşehir ‘i en detaylı bir şekilde kanolarımızla gezeceğiz, batıkların üzerinden geçerken tarihe tanıklık edeceksiniz.

İkinci durağımız, karayolu ulaşımı olmayan Simena’ ya (Kaleköy) geçeceğiz, otantik köyü gezerken, tarihi kaleden tüm Kekova’nın en güzel manzarasını seyredeceksiniz. Kalenin içinde bulunan dünyanın en küçük antik tiyatrosunu göreceksiniz. Buradaki süremizin ardından güzel bir gün geçirmenin keyfi ve hatıralarla Kaş’a dönüş yapacağız.

Turumuz sabah 07.30’da başlayıp öğleden sonra 16.00’a kadar sürmektedir, katılımcı misafirlerimizin yanlarında mutlaka uzun tişört , yedek kıyafet, havlu, şapka, güneş kremi, su ve deniz ayakkabısı getirmelerini tavsiye ederiz.

*Bu bir tanıtımdır, tüm turlar A sınıf acentalar tarafından organize edilmektedir.

Leave a comment

Yazışmayı başlat.
Merhaba,

Rezervasyon, fiyat ve diğer tüm sorularınız için bize burdan ulaşabilirsiniz.