Saklıkent Kanyonu Jeep Safari

Saklıkent Jeep safari turu tam gün süren bir programdır. Saklıkent jeep safari turunda 2 farklı kanyon ziyaret edeceğiz. Bu kanyonlar gizli kent kanyonu ve saklıkent kanyonu. Bu turdan sonra tatil dönüşünde anlatacağınız çok güzel anılarınız olacak. Sabah Kaş’tan hareketle başlayan saklıkent jeep safari turumuzda eski bir Rum köyünde asma ağaçları altında sizlere sunacağımız çay ve gözleme ikramlarımız eşliğinde misafirlerimizle tanışacağız. Sohbetimizin ardından eğlencemiz başlıyor. Stresten uzak çocuklar gibi coşacağımız su savaşları için hazır mısınız?
saaqQqqqqqqqW
Yol boyunca diğer jeeplerdeki misafirlere üstünlük kurmak için su tabancalarınızla yapacağınız atışlarda suyunuzu doğru hedefe isabet ettirmeniz gerekecek. Su savaşlarının ardından araçlarımızla kanyonlar bölgesine ulaşıyoruz. Önce kanyonlar bölgesinde yer alan güvenli odalarımıza tüm eşyalarımız bırakıp, yürüyüşe hazırlanıyoruz. İlk olarak Gizlikent kanyonu keşfediyoruz. 300 metrelik bir parkurda ,tamamen gölgelik ve doğal güzellikler arasında yürüyüşümüzün sonunda bizi bekleyen Gizlikent Şelalesi’nin altına girip serinleme zamanı. Rehberimiz bu unutulmaz anılarını ölümsüzleştirecek fotoğraflarınızı çekecek. Ardından ana kanyonumuz olan Saklıkent Kanyonu’na gidebiliriz. Tüm güzelliğiyle bizi bekleyen Saklıkent kanyonunda kısa bir yürüyüşün ardından turun en unutulmaz anlarından biri olan; 8 derecelik sıcaklıkta saklıkent kanyonunun içinden doğan nehir suyunun akıntısına kendimizi bırakarak body rafting yapıyoruz. Tabi yüzmeyi bilmek şart. Tabii bu macerayı yaşamak isteyen ve kendine güvenenler bizi takip edecek, seyretmesi daha zevkli olur diye düşünenler ise bizleri alkış ve tezahüratlarıyla destekleyecek.

Artık yemek zamanı, nehir üzerinde kurulu sedirlerde açık büfe yemeğimizi de yedikten sonra sıcacık kumsalı olan Patara Plajı’na Patara antik şehri arasından geçerek yüzme molası vermeye gidiyoruz. Patara plajında yüzme molasının ardından bir diğer turistik sahil kasabası olan, eski Rum evleriyle meşhur ve İngilizler tarafından en romantik tatil bölgesi seçilen Kalkan’a da uğrayacağız, saklıkent jeep safari turunda isteyen misafirlerimiz Kalkan plajında yüzebilir ya da Kalkan’ı gezebilir.

Şimdi sırada ise meşhur kaputaş plajı var; turkuaz renkli deniziyle tanınan Kaputaş Plajı’nda yüzme molasının ardından buz gibi karpuz ikramı ile Saklıkent jeep safari turumuzu bitiriyoruz ve Kaş a dönüyoruz.

*Bu bir tanıtımdır, tüm turlar A sınıf acentalar tarafından organize edilmektedir.

Leave a comment

Yazışmayı başlat.
Merhaba,

Rezervasyon, fiyat ve diğer tüm sorularınız için bize burdan ulaşabilirsiniz.